6. 7. 2019

Moravské chlap  je triatlonový závod pořádaný v Morkovicích, kterého se letos zúčastnil Dan Überall. Na trati 200 m plavání, 20 km kolo a 5 km běh vybojoval celkově 30. místo ze 176 startujících. .

Jeho dojmy ze závodu najdete na Facebooku.

 

 

 9. 6. 2019

Ondřejnický MTB závod.  Již 13. ročník jsme uspořádali tradičně v neděli v  areálu ZŠ Karla Svolinského v Kunčicích pod Ondřejníkem. Tentokrát krásné počasí přilákalo na start 67 účastníků v 11 kategoriích. Rekonstrukce školy nás donutila mírně pozměnit stanoviště prezentace a cíl závodu, vše se však obešlo bez jakéhokoliv problému.
Před 10 hod. jsme ještě vložili závod odrážedel, od 10 hod. závodily mladší dětské kategorie na  tratích v areálu školy, starší žáci se již vydali mimo areál do přilehlého lesíku a lomu nad školou. Po dojezdu dětských kategorií měli společný start dorost a dospělí na náročnější trať, stoupáním do Ondřejníku, směrem na Kozlovice, kolem Máří Magdaleny „po valašce“ zpátky ke škole, dorost 1x, dospělí 2x. Celkovými vítězi hlavního závodu se stali Honza Mazoch z Frenštátu a Monika Motyčková z DK Bikeshop Racing. Mile nás překvapil i větší zájem Kunčických dětí oproti minulým ročníkům. Děkujeme škole za poskytnutí prostor, všem sponzorům, kteří přispěli na ceny nejlepším závodníkům a také všem závodníkům a pořadatelům za hladký průběh závodu.

Výsledky a foto naleznete  zde >>> .

 

 

 1. 6. 2019

Stavařská tisícovka. Tradičně se Jura Mynář vydal na Stavařskou 1000 do Valašského Meziříčí a ve své kategorii nad 50 let obsadil 2. místo.

Fotky:  http://www.spsstavvm.cz/cs/stavarska-tisicovka/aktualni-rocnik/fotogalerie-8-rocniku-stavarske-spedos-tisicovky.html

Výsledky:  http://www.spsstavvm.cz/cs/aktuality//stavarska-spedos-tisicovka-2019-vysledkova-listina.html

 

 18. 5. 2019

MTB Nivnická 50.  Letos v našem oddílu začala sezona poněkud později. Dan a Roman Überallovi se vydali do Nivnice. Dan na trať 50 km a Roman stejně jako vloni s MIlenou na tandemu na trať 28km. .

Bližší komentář najdete na Facebooku.

Celkové výsledky:  https://my1.raceresult.com/116704/results?lang=cz

Odkazy na foto:  http://www.mtbnivnicka50.cz/fotogalerie/

 

 

 

 

 

 Informace o účasti na dalších závodech v roce 2018 najdete na našem FACEBOOKU >>>

 

 28. 7. 2018

BIKE Čeladná  byl letos nabitý elitními jezdci (Kulhavý, Boudný, Ulman, Škarnicl, Rauchfuss, Jobánek, Višňovský a další). I když je tento závod takřka doma, z našich členů se ho zúčastnili pouze Michal Simu a Jiljí Krkoška, oba na trati 55 km. Počasí si se závodníky pohrálo, na startu poměrně teplo, v průběhu závodu několik silnějších přeháněk a v cíli opět slunečno. Michal skončil celkově na 79. místě z 330-ti startujících a 16. v kategorii, Jiljí byl celkově na 167. a 2. v kategorii, kdy se o vítězství připravil vlastní chybou, při posledním sjezdu po mokrém asfaltu nevybral jednu ze zatáček a vlítl do lesa, naštěstí se trefil mezi stromy a skončilo to bez pádu, jen ztratil nějaké ty vteřiny, které mu v cíli chyběly.

Celkové výsledky:  http://bikeceladna.cz/zavod/vysledky

Foto:  http://bikeceladna.cz/media/

 

 14. 7. 2018

Karpadský pedál.  Na start 11. ročníku se postavili Dan a Roman Überallovi a Jura Mynář. Všichni na trať 55 km.

Bližší komentář najdete na Facebooku.

Celkové výsledky:  http://maniacpedals.cz/index.php/karpatsky-pedal/vysledky/

Foto:  http://maniacpedals.cz/index.php/karpatsky-pedal/fotogalerie-zavodu/

 

24. 6. 2018  jsme uspořádali

ONDŘEJNICKÝ MTB závod 2018

Výsledky a foto  zde >>>       

 

 

 23. 6. 2018

AUTHOR ŠKODA Bikemaraton Súľovské skaly byl letos ve znamení až příliš velkého množství účastníků, což vedlo na delších tratích k častému předjíždění pomalejších závodníků z kratších tratí a na úzkých chodnících to byl často problém. Jura Mynář a Jiljí Krkoška si letos prohodili tratě, Jura jel 60km a Jiljí 35km. Ráno při odjezdu z Kunčic pršelo a bylo poměrně chladno, na Bumbálce 6°C, ale když jsme se přiblížili k Suľovu byla cesta již suchá a i teplota přijatelná. Krátká průtrž nás zastihla až v průběhu závodu. Jura i Jiljí nakonec osadili ve svých kategoriích druhá místa.

Celkové výsledky:  http://www.sportsofttiming.sk/cs/zavod/results/2586?rid=2912

Fotky najdete ve Fotogalerii >>>

Reportáže a foto na stránkách závodu:  http://www.cyklotour.sk/sk.html

 

 16. 6. 2018

BIKE VALACHY  ve Velkých Karlovicích byl další závod ze seriálu Valachy Tour. Tentokrát jsme měli jen minimální zastoupení. Michal Simu se vydal na delší trasu 38 km a v konkurenci 218-ti závodníků se umístil na 90. místě. Celkovým vítězem se stal Jan Jobánek.

Celkové výsledky:  http://championchip.cz/akce/2018061630

Foto a reportáž ČT na stránkách pořadatele:  https://valachytour.cz/race/122

 

 10. 6. 2018

MTB Nivnická 50.  V neděli si Dan a Roman Überallovi vybrali kratší trať na 25km. Roman se vydal na trať na tandemu s manželkou Milenou, pro kterou to byl první cyklistický závod. Dan dojel celkově na 3. místě a v kategorii zvítězil. .

Bližší komentář najdete na Facebooku.

Celkové výsledky:   https://my5.raceresult.com/89097/results?lang=en#0_375517

Odkazy na foto:  http://www.mtbnivnicka50.cz/fotogalerie/

 

 9. 6. 2018

Karlovský Pepi maraton ve Velkých Karlovicích, který má být jakousi generálkou před BIKE VALACHY  si zajeli Jiljí Krkoška a Jura Mynář. Počasí celkem přálo, bouřka se přehnala až v závěrečných kilometrech závodu. Jurovi se jelo dobře a celkem se mu dařilo, když stejně jako před týdnem skončil 3. To Jiljí si během závodu musel protrpět ledasco - křeče, defekty, střevní problémy, i přes to však obsadil 3. příčku.

Foto je ve Fotogalerii >>>

Foto na stránkách závodu:   http://mtb.karlovska50.cz/cs/multimedia/fotogalerie

Celkové výsledky:  http://mtb.karlovska50.cz/cs/vysledky/kr50

 

 2. 6. 2018

Stavařská tisícovka. První červnovou sobotu se Jura Mynář vydal na Stavařskou 1000 do Valašského Meziříčí. Počasí závodníkům celkem přálo, pršet začalo naštěstí až při vyhlášení. Jura ve své kategorii nad 50 let obsadil 3. místo.

Fotky:   http://jiri70.rajce.idnes.cz/Stavarska_tisicovka_MTB_2018/

Výsledky:  http://www.spsstavvm.cz/cs/stavarska-tisicovka/aktualni-rocnik/stavarska-spedos-tisicovka-2018-vysledkova-listina.html

 

 12. 5. 2018

CUBE SPA MTB Maratón Rajecká dolina.  Roman a Dan Űberallovi se v sobotu vydali do Rajeckých Teplic na SPA MTB Maraton. Zde absolvovali trať na 49 km, která v prvních 35 kilometrech nabídla 2 dlouhá táhlá stoupání po zpevněných cestách a 2 rychlé, technicky nenáročné sjezdy. Posledních 14km bylo "houpavých" po několik loukách. Přestože trať nebyla obzvlášť zajímavá a zábavná, tak profil Danovi sedl, když obsadil celkově 27. místo z 188 startujících a 10.místo v kategorii. Roman, který pokřtil závodem svého 29-kového Focuse dojel na konci první poloviny startovního pole na 90.místě.

Stránky závodu s výsledky a fotkami:  http://www.bikepoint.sk/maraton/

 

 5. 5. 2018

Valachy duatlon. Ve Velkých Karlovicích závodil tentokrát jen Michal Simu. Běh (3km) - Kolo (15km) - Běh (3km) zvládl v celkovém pořadí na 69. místě ze 194 startujících a v kategorii osadil 8. místo.

Stránky závodu: https://valachytour.cz/race/121

 

 28. 4. 2018

ŠKODA Svätojurský MTB maratón. Svůj první závod sezony absolvoval i Jiljí Krkoška. Tentokrát za slunečného počasí zamířil směr Svätý Jur u Bratislavy. Klasicky se vydal opět na střední trať 42km, na které ve dvou vlnách startovalo 482 lidí. Trať byla suchá a rychlá, počasí skoro letní. I přes minimum natrénovaných kilometrů byl s výkonem spokojen, čas o minutu lepší než vloni a v konkurenci čerstvých šedesátníků osadil páté místo a celkově dojel 175.

Pár fotek je i ve Fotogalerii >>>

Odkazy na fotky, videa a reporty budou na stránkách závodu: http://cksvatyjur.sk/maraton/2018

Výsledky:  http://sportsofttiming.sk/sk/zavod/results/2540?rid=2824 

 

 21. 4. 2018

Porubajk.  I když je tento závod poměrně blízko a počasí bylo nádherné, od nás se ho zúčastnil pouze Michal Simu. Opět si vybral trať 38km. Michal zabojoval a z celkového počtu startujících 568 dojel  na 49. místě.

Celkové výsledky:  http://results.onlinesystem.cz/ResultsOverall/Index/1142

Stránky závodu s mnoha fotografiemi:   http://www.porubajk.cz

 

 14. 4. 2018

Chřibská 50. Stejně jako vloni vstoupil tímto závodem do sezony Dan Überall. V konkurenci cca 400 závodníků na trati 50km, která je velmi rychlá s nevelkým převýšením dojel na 104. místě celkově a 40. v kategorii.

Celkové výsledky:   http://www.cyklosportchropyne.cz/chribska/chribska_vysledky.html

Foto:   http://www.cyklosportchropyne.cz/chribska/chribska_foto.html

 

 7. 4. 2018

Bolatická třicítka. Michal Simu zahájil dvanáctou sezonu našeho oddílu závodem v Bolaticích. Za slunečného počasí se vydal spolu s více než 400 závodníky na trať dlouhou 36km. Tento závod jel poprvé a trať jako na horské dráze mu moc nesedla.    Dokončil celkově na 157. místě a 29. ve své kategorii.

Celkové výsledky:  https://vysledky.timechip.cz/#2018/25

Foto a video:  http://www.bolatickatricitka.cz/2018/foto-a-video-2018

 

 

 

 

 

 

24. 9. 2017

11TRI Belgrade Serbia  je triatlon, na který až do hlavního města Srbska vyrazil Lukáš Štefek a vedl si perfektně, 7. místo celkově, 2. místo v kategorii.

Závod popsal na Facebooku zde >>>

 

 16. 9. 2017

Ondřejnický MTB závod.  11. ročník jsme uspořádali v netradičním termínu, z důvodu opravy zázemí v areálu ZŠ Karla Svolinského v Kunčicích pod Ondřejníkem. Počasí nám tentokrát moc nepřálo, ráno ještě pršelo, ale naštěstí už při přípravě tratí pršet přestalo a po celý průběh závodu již nepršelo. Ranní déšť měl však určitě vliv na malou účast, hlavně v dětských kategoriích.
Od 10 hod. závodily mladší dětské kategorie na  tratích v areálu školy, starší žáci se již vydali mimo areál do přilehlého lesíku a lomu nad školou. Po dojezdu dětských kategorií odstartovali společně dorost a dospělí na náročnější trať, stoupáním do Ondřejníku, směrem na Kozlovice, kolem Máří Magdaleny „po valašce“ zpátky ke škole, dorost 1x, dospělí 2x.. Nejrychlejším mezi dospělými byl stejně jako předloni Tomáš Kalita z SK Bakbike. Na druhém místě dojel náš závodník Martin Žáček. Dle reakcí závodníků byl závod opět dobře organizačně i technicky zvládnut. Chtěli bychom poděkovat škole za poskytnutí prostor, všem sponzorům, kteří přispěli na ceny nejlepším závodníkům a také všem závodníkům a pořadatelům za hladký průběh závodu.

Výsledky a foto naleznete  zde >>> .

 

10. 9. 2017

inSPORTline Skleněný muž  se zázemím na letním koupališti v Ostravě-Porubě si dal Lukáš Štefek.

Závod popsal na Facebooku zde >>>

Celkové výsledky:  http://www.czechtriseries.cz/results/race/3435

 

 9. 9. 2017

ISTROFINAL SNEŽNICKÝ MTB MARATÓN  kousek před Žilinou byl situován do jižní části Kysucké vrchoviny. Trasu 49 km (skutečnost přes 53 km) si zde zajeli Jura Mynář a Jiljí Krkoška a vedli si úspěšně, když oba obsadili ve svých kategoriích druhá místa a to měl Jiljí nezaviněný nepříjemný pád, naštěstí bez větších následků, a ještě jel většinu trati bez vody, když hned v úvodu ztratil láhev. Počasí bylo ideální cyklistické a trasa obsahovala vše co má MTB maratón mít, horské cesty, louky, singly, svážnice, prudké stojky a sjezdy, nějaký ten asfalt, pěkné výhledy na Malou Fatru a pro tento závod typickou krátkou cílovou "rovinku" , která má sklon až 22% a tedy je jako stvořená na závěrečné souboje.

Celkové výsledky:  http://sportsoft.cz/cs/zavod/results/2339?rid=2634

Fotky najdete ve Fotogalerii >>>

Další foto zde >>>

 

 2. 9. 2017

BIKE Čeladná  letos opět s účastí Jaroslava Kulhavého a Pavla Boudného si z našich členů zajeli Martin Žáček, Michal Simu na trati 55 km a Lukáš Štefek na trati 22 km. Počasí opět moc nepřálo a po tropickém čtvrtku se silně ochladilo a začalo pršet. Martin skončil celkově na 38. místě z 232. startujícísh a 9. v kategorii, Michal byl celkově 69. a 13. v kategorii. Lukáš na kratší trati dokončil celkově na 7. místě ze 164. startujících a těsně druhý v kategorii. Své pocity popsal na Facebooku zde >>>.

Celkové výsledky:  http://bikeceladna.cz/zavod/vysledky

Foto:  http://bikeceladna.cz/media/

 

 2. 9. 2017

ŠKODA SLOVENSKÝ RÁJ  v Hrahušicích Podlesku byl poslední závod ze seriálu ŠKODA BIKE OPEN TOUR. Na něj se opět vydal Jiljí Krkoška a vybral si trasu 48 km s převýšením 1180m. Předpověď slibovala přeháňky a poměrně chladno, ale počasí se umoudřilo a celý den nepršelo, pouze zatažená obloha a teploty kolem 18°C. Trať tak byla suchá a místy dost prašná. I přes to, že Jiljí neměl úplně dobré nohy a oproti loňsku si pohoršil o 5 min., obsadil ve své kategorii 2. místo a celkově se umístil na 122. místě z 385. startujících.

Celkové výsledky:  https://cyklo.sao-tatry.sk/2017/preteky/podlesok/

Fotky najdete ve Fotogalerii >>>

Další foto zde >>>

 

 26. 8. 2017

Novodubnický maratón  měl stejné zastoupení jako vloni, Dan a Roman Überallovi a Jura Mynář. Všichni si vybrali trasu HARD - 73 km, kde startovalo 110 jezdců. Dan dojel celkově na 21. místě a v kategorii obsadil 11. místo, Jura skončil celkově na 36. místě a v kategorii 4. a Roman závod nedokončil.

Stránky závodu:  http://www.maraton.sk/

Celkové výsledky:  http://www.sportsofttiming.sk/sk/zavod/results/2269?rid=2599

 

 26. 8. 2017

Moravský Bike Maraton v Leštině jel po delší době Jiljí Krkoška. Po ranní přeháňce se vyjasnilo a tak byla trasa suchá, rychlá a místy i prašná. Na 50 km trati se sešlo 247 závodníků a Jiljí skončil celkově na 55. místě. I přes páté místo v kategorii byl se svým výkonem spokojen.

Foto ze závodu je ve  Fotogalerii >>>

Celkové výsledky:  http://www.sportchallenge.cz/cz/moravsky-bikemaraton/vysledky

 

26. 8. 2017

PILMAN,  mistrovství republiky ve středním triatlonu se konal v Žďáru nad Sázavou. Lukášovi se tentokrát nedařilo a závod nedokončil.

V neděni v rámci regenerace vyrazil do Kopřivnice na horský Větřkovický triatlon, kde se umístil na 8. místě ze 114 startujících. Závodu se zúčastnil i Martin Žáček, který skončil na 6. místě.

Závody popsal na Facebooku zde >>>

 

 19. 8. 2017

RockBike fest celodenní akce na koupališti Hukvaldy měla ve svém programu i závod horských kol, kterého se zúčastnil Jura Mynář. Jely se dva 16km okruhy přes Palkovické hůrky a Jura (ve výsledcích přejmenovaný na Dana) obsadil v kategorii M 41+ čtvrté místo.

Stránky akce:  http://www.gtstore.cz/rock-bike-fest-2017/

Fotky a video:   https://www.facebook.com/events/120266588535099/permalink/167037303858027/

Celkové výsledky:  http://www.gtmotocross.cz/download/Vysledky_Rock-Bike-Fest-2017_dospeli.pdf

 

12. 8. 2017

ŠKODA HORAL MTB marathon.  Do Svitu se po roční přestávce vydal Jura Mynář..

Závod popsal v článku zde >>>

Celkové výsledky:  http://sportsoft.cz/cs/zavod/results/2258?rid=2579

 

12. 8. 2017

Albrechtický triatlon.  Další závod Lukáše Štefka.

Závod popsal na svém Facebooku zde >>>

Celkové výsledky:  http://www.skfuga.cz/files/att_vysledky_2017.pdf  

Facebook závodu:   https://www.facebook.com/AlbrechtickyTT/

 

 4. 8. 2017

VALACHY MAN. Triatlonu seriálu závodů Valachy Tour ve Velkých Karlovicích se od nás zúčastnili Lukáš Štefek na krátké trati a Michal Simu na dlouhé trati. Lukáš skončil celkově na 2. místě z 235-ti startujících a svou kategorii vyhrál, Michal celkově skončil na 93. místě z 313 startujících a ve své kategorii byl 10..

Závod popsal Lukáš na svém Facebooku zde >>>

Celkové výsledky:  http://championchip.cz/akce/2017080410

Foto na stránkách pořadatele:   http://valachytour.cz/race/118?page=photogallery

 

 29. 7. 2017

Stupavstý MTB maratón. Tradičně se ho zúčastnil Jiljí Krkoška, tentokrát i se svým synem Pavlem. Oba nastoupili na trať 42 km. Počasí bylo příjemné, trať suchá a rychlá. Pro Pavla to byl první MTB závod v životě a až na defekt zadního kola se mu závod líbil. Jiljí obsadil v celkovém pořadí 102. místo ze 480-ti startujících a ve své kategorii skončil stejně jako vloni čtvrtý.

Foto ze závodu je ve  Fotogalerii >>>

Celkové výsledky:  http://www.sportsofttiming.sk/cs/zavod/results/2252?rid=2568

 

 29. 7. 2017

Challenge Prague.  Triatlon v objemu 1,9 km plavání, 90 km kolo a 21,1 km běh se konal v Praze na Střeleckém Ostrově a zúčastnil se ho Lukáš Štefek.

Závod popsal na svém Facebooku zde >>>

Celkové výsledky:  http://www.challenge-prague.com/pro-zavodniky/vysledky/

Foto a video:   http://www.challenge-prague.com/galerie/

 

 15. 7. 2017

Karpadský pedál.  10. ročník se v sobotu jel v malé obci Javorník na úpatí Bílých Karpat. Na start se postavili Dan a Roman. Oba startovali na 66 km trati, která stejně jako loni díky povolení ochranářů, vedla až na samý vrchol Velké Javořiny - nejvyššího kopce Bílých Karpat. Trať je zde opravdu zajímavá s dlouhým stoupáním na vrchol VJ a 10 kilometrovou, postupně klesající, hřebenovkou do cíle. Dan dojel v téměř stejném čase jako loni celkově na 35. místě (11. v kat.). Roman ve svém teprve 2. letošním závodě měl čas o necelých 8 minut horší než loni na celkovém 94. místě (36. v kat.) .

Celkové výsledky:  http://maniacpedals.cz/index.php/karpatsky-pedal/vysledky/

Foto:  http://maniacpedals.cz/index.php/karpatsky-pedal/fotogalerie-zavodu/

 

 15. 7. 2017

Beskyd tour.  Podle loňských slov Jury Mynáře že "Aspoň 1 silniční závod za rok musí být ! " Se Jura a Jiljí zúčastnili tohoto silničního závodu, tentokrát na nových tratích, se startem i cílem na Bílé. Oba absolvovali 122km trať, která vedla z Bílé na Slovensko přes Turzovku, pak na Smrček, Ostravici, Maralův kopec, Trojanovice a přes Pustevny zpátky na Bílou. Jura po dlouhé době přijel do cíle spokojen, snad poprvé zvládnul pořádnou jízdu v balíku a poprvé absolvoval tak dlouhý závod. Ve své kategorii obsadil paté místo. Jiljí tradičně předvedl skvělý výkon a ve své kategorii zvítězil.

Pár fotek ze závodu je ve  Fotogalerii >>>

Několik krátkých vidí z Kelčovského sedla je na faceboku závodu zde >>>

Stránky závodů:  http://www.beskydbike.cz/web/structure/7.html

 

 15. 7. 2017

Pálava race.  Další triatlon (poloviční ironman) v Nových Mlýnech si v rámci přípravy na Challenge Prague dal Lukáš Štefek. Celkově skončil na 55. místě a ve své kategorii byl 4.

Závod popsal na svém Facebooku zde >>>

Celkové výsledky:  http://www.czechtriseries.cz/results/race/3272

Foto:   http://show.pics.io/palava-race/

 

 1. 7. 2017

Osecký triatlon.  Lukáš Štefek si zajel do Oseku nad Bečvou na další triatlon s tratěmi 450 - 35 - 6. Celkově skončil na 23. místě a ve své kategorii byl 6.

Závod popsal na svém Facebooku zde >>>

Celkové výsledky:  http://www.atletikauni.cz/cz/s1526/Kalendar-akci/Seznam-zavodu/c2128-Detail-zavodu/atr4485-Jednotlivci

Fotky budou na stránkách závodu:   http://ott.ttsosek.cz/

 

 1. 7. 2017

Bikemaraton Drásal.  Na dlouhou 117 km trať se v Holešově vydal Dan Überall a vedl si úspěšně když mezi pětisty startujícími dojel celkově na 82. místě a 15. v kategorii. .

Jeho komentář najdete na Facebooku.

Celkové výsledky:   http://sportsoft.cz/cs/zavod/results/2100?rid=2541

Stránky závodu:  http://www.drasal.cz/

 

 1. 7. 2017

ORAVSKÝ CYKLOMARATÓN  v Dolním Kubíně letos tradičně jel Jiljí Krkoška.  V deštivém počasí se na start 43km trasy postavilo 256 závodníků. Pršet začalo již v noci a přestalo až do poloviny závodu. A tak se trať, hlavně v úsecích hliněných cest, proměnila v lepivé bláto, které se nabalovalo na kola a postupně zalepily obě vidlice až se kola přestala točit. Nést kolo, které vážilo minimálně dvojnásobek byl taky problém. O náročnosti trati svědčí i to, že na dlouhé trase, která zahrnovala dva okruhy dojelo do cíle jen 27 závodníků a 41 jich vzdalo. Jiljí skončil celkově na 66. místě a druhý ve své kategorii s časem takřka o hodinu horším než vloni.

Pár fotek ze závodu je ve  Fotogalerii >>>

Celkové výsledky:   https://cyklo.sao-tatry.sk/2017/preteky/orava/index.php?kam=2&vpoz=a&l=sk

Foto a reportáže budou postupně na stránkách závodu: http://www.oravskycyklomaraton.sk/

 

 24. 6. 2017

AUTHOR ŠKODA Bikemaraton Súľovské skaly přinesl letos opět změny v tratích a dle většiny zúčastněných zase k lepšímu. My jsme měli zastoupení na tratích 35 a 60 km. Jura Mynář si vzhledem k avizovanému horku a následné cestě autem do Itálie dal 35 km. Mezi 504 startujícími vybojoval celkově 51. místo a v kategorii skončil 5.  Martin Žáček, Vinco Obšívač a Jiljí Krkoška si spolu s 251 startujícími zvolili trať 61 km s převýšením 2380 m. Teploty naštěstí nevystoupaly na loňské hodnoty, bylo pouze asi 28°C, takže náročná trať se dala zvládnout. Martin skončil absolutně na 17. místě a 7. v kategorii , Vinco byl 150. celkově a 14. v kategorii  a Jiljí celkově skončil na 100. místě a již po páté za sebou vyhrál na tomto závodě svoji kategorii.

Celkové výsledky:  http://www.sportsofttiming.sk/sk/zavod/results/1919?rid=2145&eventid=2

Fotky najdete ve Fotogalerii >>>

Reportáže a foto na stránkách závodu:  http://www.cyklotour.sk/sk.html

 

 24. 6. 2017

MORAVIAMAN , MČR v dlouhém triatlonu v Otrokovicích, který vloni absolvoval Dan Überall letos úspěšně zdolal Lukáš Štefek.Ve své kategorii obsadil 4. místo, což bylo v MČR třetí místo..

Závod popsal Lukáš na svém Facebooku zde >>> .

Celkové výsledky:  http://www.czechtriseries.cz/results/race/2264

Stránky závodu:   http://www.moraviaman.cz/

 

 18. 6. 2017

BIKE VALACHY , třetí závod ze seriálu Valachy Tour se jel ve Velkých Karlovicích. I tak náročné tratě ještě ztížilo deštivé počasí v posledních dnech. Na trať dlouhou 45 km se vydali Jura Mynář, Martin Žáček a na letošní první závod i Roman Überall. Nejlépe si vedl Jura, když ve své kategorii obsadil 2. místo, Martin v kategorii 19. a Roman 40. Lukáš Štefek a Michal Simu si zvolili trať 20 km a Lukáš okomentoval tento závod takto: " v neděli jsem se naprosto neplánovaně zúčastnil závodu bike valachy. Zvolil jsem kratší 20km trasu. Tyto krátké závody jsou velice intenzivní takže hned od startu se jelo do plných a nepolevilo se až do konce. Zhruba v půlce závodu mi vypověděl službu přesmykač a zůstal jsem na velkém převodníku což byl vzhledem k podmočené a hodně kopcovité trati trošku problém. I materiál někdy nemá svůj den ;-) jedeme dál. Trať dala zabrat všem protože ani ve sjezdech si nebyl nikdo jistý a musel být neustále ve střehu. Dokončil jsem na 7. místě celkově a 4. v kategorii. Skvělý trénink ". Michal taky skvěle zabojoval a ve své kategorii byl 5.

Celkové výsledky:  http://championchip.cz/akce/2017061810

Foto na stránkách pořadatele:  http://valachytour.cz/media/folder/7193

 

 11. 6. 2017

MTB Nivnická 50.  Na tomto závodě jsme měli zastoupení na 49 km trati , kde startoval Dan Überall a dojel celkově na 17. místě a 7. v kategorii. .

 

Celkové výsledky:   http://my3.raceresult.com/67626/results?lang=en#0_375517

Odkazy na foto:  http://www.mtbnivnicka50.cz/fotogalerie/

 

 10. 6. 2017

Xtreme Triathlon Brušperk.  Další závod plavání, horské kolo, běh si dal Lukáš Štefek a i přes nepříznivé počasí si vedl úspěšně. Celkově skončil na čtvrtém místě a ve své kategorii byl 3.

Závod popsal na svém Facebooku zde >>>

Celkové výsledky a foto jsou na stránkách závodu:  http://www.triathlonbrusperk.cz/

 

 10. 6. 2017

Karlovský Pepi maraton jehož 13. ročník se jel ve Velkých Karlovicích měl jedno překvapení ještě před startem. Nečekaně si zde přišel zazávodit i Jaroslav Kulhavý. Na 50 km poměrně náročnou trať se od nás letos postavil pouze Jiljí Krkoška. Předpověď hlásila déšť , což se bohužel vyplnilo. Asi hodinu před startem začalo pršet a pršelo takřka po celou dobu závodu a tak několik hadic na mytí kol a teplé sprchy v cíli přišly opravdu vhod. Organizace a značení tratě opět na jedničku. Celkovým vítězem se stal dle očekávání Jaroslav Kulhavý před bratry Fojtíkovými. Jiljí ve své kategorii zvítězil.

Foto je ve Fotogalerii >>>

Foto na stránkách závodu:  http://mtb.karlovska50.cz/cs/multimedia/fotogalerie/26_karlovsky-pepi-maraton

Celkové výsledky:  http://mtb.karlovska50.cz/cs/vysledky/kr50

 

 3. 6. 2017

CZECHMAN Triatlon  v Pardubicích zahrnoval 1,9 km plavání, 90 km kolo a 21 km běh. Na tento závod nastoupil Lukáš Štefek ale bohužel pro bolesti v zádech závod nedokončil.

Své postřehy k závodu popsal na svém Facebooku zde >>>.

 

 3. 6. 2017

Stavařská tisícovka byl letošní první závod pro Juru Mynáře, kde do Valašského Meziříčí vyrazil spolu s Martinem Žáčkem.

Článek k tomuto závodu napsal Jura zde >>>.

Fotky:  http://www.spsstavvm.cz/cs/stavarska-tisicovka/aktualni-rocnik/fotogalerie-6-rocniku-stavarske-spedos-tisicovky.html

           http://www.raskafrantisek.estranky.cz/clanky/aktuality/stavarska-spedos-tisicovka---memorial-edy-rady---2017.html

Výsledky:  http://www.spsstavvm.cz/cs/stavarska-tisicovka/aktualni-rocnik/stavarska-spedos-tisicovka-2017-vysledkova-listina.html

 

 3. 6. 2017

ŠKODA Dohňany-Púchov Trophy.  První ročník maratónu v Dohňanech, který nahradil Púchovský maratón se jel za krásného slunečného počasí. Tratě byly vedeny i po úsecích Púchovského a Marikovského maratónu s lesními cestami, singly a loukami. Na trasu 55 km se mezi 150-ti startujícími  postavil i Jiljí Krkoška, který nakonec dojel celkově na 75. místě a ve své kategorii skonči třetí.

Celkové výsledky:  http://sportsofttiming.cz/sk/zavod/results/2216?rid=2461&eventid=1

Fotky jsou ve  Fotogalerii>>>

Další informace a foto jsou na stránkách závodu:   http://www.ckdohnany.sk/maraton/

 

 28. 5. 2017

Kellys Bikefest Maratón  v Kálnici si již potřetí zajel Jiljí Krkoška. Opět nastoupil na trať 49 km s převýšením 1800m, která zahrnuje i dlouhé stoupání až na vrchol Inovce. Trať byla suchá, místy dost prašná, počasí v místě startu s teplotami kolem 26° ve stínu, nahoře o něco chladněji, celkem příjemně. Do cíle dorazil na celkovém 94. místě z 241 startujících a 1.místě v kategorii.

Celkové výsledky:  http://www.sportsofttiming.sk/sk/zavod/results/2211?rid=2469&eventid=1

Fotky jsou ve  Fotogalerii>>>

 

 27. 5. 2017

Mamut Bike v Přerově si po roční pauze dal Jiljí Krkoška. Po chladném týdnu se konečně oteplilo a vyjasnilo a tak trať byla suchá a rychlá. Jiljí si před nedělním náročnějším závodem dal 35 km trasu, kde obsadil 42. místo ze 140-ti startujících a v kategorii obsadil 3. místo.

Celkové výsledky:  http://miko-cycles.cz/stranky/113/2017/

Fotky jsou ve  Fotogalerii>>>

 

 26. 5. 2017

Triatlon Mamutman  v Přerově byl letošní první triatlon pro Lukáše Štefka. Článek k závodu napsal  zde>>>.

Výsledky:   http://miko-cycles.cz/stranky/114/2017-triatlon/

 

 20. 5. 2017

SILESIA bike maraton  v Opavě měl letos od nás zastoupení na obou tratích. Na 90 km trať nastoupil Martin Žáček a 55 km si zvolil Jiljí Krkoška. Počasí bylo pro závod celkem příznivé, i když se proti předchozím dnům mírně pohoršilo, ochladilo se na 15°C, déšť však naštěstí ještě nepřišel. Trať tak byla suchá a na většině úseků poměrně rychlá. Podle slov Martina se mu jelo až do 60 km dobře, pak však následovala krize, která se ho držela až do cíle. Přesto dojel celkově na 55. místě z 236-ti klasifikovaných závodníků a 10. ve své kategorii. Jiljho ještě ráno trápily bolesti v zádech, na trati se však vše uklidnilo a jelo se v pohodě. Nakonec z toho bylo 154. místo v celkovém pořadí z 442 klasifikovaných a 2.místo v kategorii.

Celkové výsledky:  http://vysledky.timechip.cz/#2017/7

Fotky jsou ve  Fotogalerii>>>

Další informace a foto jsou na stránkách závodu:   http://www.silesiaopava.cz/bike

 

 14. 5. 2017

ONDŘEJNICKÝ kros run 2017

V neděli se za krásného počasí uskutečnil třetí ročník Ondřejnického kros runu. Nejdříve postupně odstartovaly dětské kategorie, kde nás nemile překvapila opravdu malá nebo žádná účast ve většině kategorií. Po odběhnutí dětských kategorií se na společný start postavili dorostenci a dospělí, mezi kterými se objevila velmi zvučná jména. Ženy a dorostenci běželi čtyři kilometry, muži pak absolvovali tento okruh dvakrát. Absolutním vítězem se stal Martin Holiš závodící za Běžecký areál Pustevny. I náš oddíl měl své zastoupení a to hned čtyřnásobné. Martin Žáček zvítězil v kategorii mužů do 40let a na stupních vítězů ho na třetím místě doplnil Michal Simu. Mezi dorostenci závodil Vojta Mráz, který si doběhl pro druhé místo. Celkovou vítězkou kategorie žen se stala naše dorostenka Naty Mynářová, která se tak konečně vrací zpátky do tréninku po více než půlroční zdravotní pauze.

Děkujeme všem za účast a pořadatelům za pomoc a doufáme, že v příštím roce se dostaví větší počet závodníků, hlavně z řad dětí.

Výsledky a foto   zde >>>

 

 6. 5. 2017

Autor Šela marathon.  Po roční pauze si do Lipníku nad Bečvou zajel Jiljí Krkoška. Předpověď počasí byla celkem příznivá i když při odjezdu z Kunčic byla mlha a mírně mrholilo, Po dojezdu do Lipníku však už bylo polojasno. Presentace na náměstí proběhla bez problémů, pak následoval přejezd autem do místa cíle na parkoviště pod hradem Helfštýn. Start trasy 49 km byl v 11:30, takže byl dostatek času přesunout se na kole zpět do Lipníka na start a postavit se do předních pozic startovního pole čítajícího 441 závodníků. I když svítilo sluníčko s teplotou kolem 18°C  bylo po předchozím týdenním deštivém počasí na trati hodně blátivých úseků se záludnými hlubokými výmoly. Jiljí si s tratí poradil celkem v klidu a ve své kategorii se umístil na druhém místě.

Na trať 97 km se stejně jako vloni postavil Dan Überall. Letos měl však smůlu a po několika defektech musel asi na 72 km závod ukončit.

Jeho komentář najdete na Facebooku.

Celkové výsledky:  http://sportsoft.cz/cs/zavod/overview/2141

Foto v naši Fotogalerii >>> 

Stránky závodu:   http://www.selasport.cz/cz/author-sela-marathon/aktualne.html

 

 6. 5. 2017

Valachy duatlon. Do Velkých Karlovic se vydali Martin Žáček, Lukáš Štefek a Michal Simu. Z téhle trojice se nejlépe dařilo Martinovi, který si doběhl pro celkové 11. místo a v kategorii skončil 10., Lukáš pak obsadil ve stejné kategorii 24. místo. Michal si při své premiéře na ValachyTour doběhl pro šesté místo ve své kategorii

Stránky závodu:  http://valachytour.cz/race/116

Výsledky:   http://championchip.cz/akce/2017050610

 

 29. 4. 2017

ŠKODA Svätojurský MTB maratón. Po dlouhém rozhodování se na první závod sezony vydal Jiljí Krkoška. Ráno odmetl zbytky sněhu z auta a zamířil směr Svätý Jur u Bratislavy. Na Bumbálce 0°C, v Bytči již 4 a na místě závodu jasno a teplota postupně stoupala až na 13°C v průběhu závodu. Vybral si opět střední trať 42km na které ve dvou vlnách startovalo 411 lidí. I po pátečním dešti byla trať dobře sjízdná jen s několika blátivými úseky. V cíli z toho bylo nakonec celkově 109. místo a vítězství v kategorii.

Pár fotek je i ve Fotogalerii >>>

Odkazy na fotky, videa a reporty budou na stránkách závodu: http://cksvatyjur.sk/maraton/

Výsledky:  https://www.sportsofttiming.sk/en/race/results/2192?rid=2417&eventid=2

 

 22. 4. 2017

Porubajk.  Tentokrát za velmi nepříznivého počasí se ho rozhodli absolvovat Lukáš Štefek a Michal Simu. Oba nastoupili na trať 38km. Lukáš si závod užíval a obsadil celkově krásné 13. místo z 426-ti startujících a Michal dojel celkově na 86. místě.

Report od Lukáše najdete na našem Facebooku.

Celkové výsledky:  http://results.onlinesystem.cz/ResultsOverall/Index/873

Stránky závodu:   http://www.porubajk.cz

 

 15. 4. 2017

Chřibská 50. Do Kroměříže se vydali Dan Überall, Lukáš Štefek a Michal Mazoch. Dan na 50km trať a Lukáš s Michalem na 30km.

Článek k tomuto závodu napsal Dan zde >>>.

Celkové výsledky:   http://www.cyklosportchropyne.cz/chribska/chribska_vysledky.html

Foto:   http://www.cyklosportchropyne.cz/chribska/chribska_foto.html

 

 8. 4. 2017

Bolatická třicítka. Tímto závodem zahájili naši bikovou sezonu Lukáš Štefek a Michal Mazoch. Po boku olympijského medailisty Jardy Kulhavého a asi 450-ti početného zbytku startovního pole vyrazili na krásnou a hodně blátivou trať. Žádné dlouhé kopce, ale neustále nahoru a dolů. Lukáš závod dojel s jedním pádem a ztrátu bidonu na 118. místě celkově a 26. v kategorii, Michal měl pádů o něco víc a dojel celkově na 215. místě a 62. v kategorii

Celkové výsledky:  http://vysledky.timechip.cz/#2017/21

Foto:  http://www.bolatickatricitka.cz/2017/foto-a-video-2017

 

 11 a 18. 3. 2017

Mořkovský zajíc byl běžecký závod Jury Mynáře jako příprava na nastávající sobotní 1/2 maratón.

Výsledky:  http://www.atletikakoprivnice.cz/wp-content/uploads/2017/03/Mořkovský-zajíc-2017.pdf

Foto:   http://labekl.rajce.idnes.cz/Morkovsky_zajic_11.3.2017/

Osecký 1/2  maratón je již tradičním závodem, kterého se Jura zúčastňuje

Výsledky:  http://www.ttsosek.cz/dokumenty/PULMARATON_2017_OPU_VLC_OFI.pdf

Článek k závodům napsal  zde >>>

 

 

 

Rok 2016 >>>

Rok 2015 >>>

Rok 2014 >>>

Rok 2013 >>>

Rok 2012 >>>

Rok 2011 >>>

Rok 2010 >>>

Rok 2009 >>>

Rok 2008 >>>

Rok 2007 >>>